Slideshow Plugin - en to bg_BG translation catalogue (140 entries)

en: General Settings
bg_BG: Настройки

en: New
bg_BG: Нов

en: Are you sure you want to delete this custom style?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете стила?

en: Light
bg_BG: Светло

en: Dark
bg_BG: Тъмно

en: Untitled
bg_BG: Без заглавие

en: Yes
bg_BG: Да

en: No
bg_BG: Не

en: The style used for this slideshow
bg_BG: Стила използван за галерията

en: Custom
bg_BG: Различен

en: Custom style editor
bg_BG: Различен редактор на стила

en: Animation used for transition between slides
bg_BG: Използвана анимация за преминаване между кадрите

en: Slide
bg_BG: Кадър

en: Animation
bg_BG: Анимация

en: Number of seconds the slide takes to slide in
bg_BG: Брой секунди за кадър

en: Number of seconds the description takes to slide in
bg_BG: Брой секунди за показване на текста

en: Seconds between changing slides
bg_BG: Брой секунди за смяна на кадрите

en: Number of slides to fit into one slide
bg_BG: Брой кадри за запълване

en: Display
bg_BG: Визуални

en: Width of the slideshow, set to parent&#39;s width on 0
bg_BG: Ширина на галерията, вземи от родителя&#39;s ширина или 0

en: Height of the slideshow
bg_BG: Височина на галерията

en: Height of the description boxes
bg_BG: Височина на описателния текст

en: Fit image into slide (stretching it)
bg_BG: Снимката да заеме цялата площ на кадъра

en: Show title and description
bg_BG: Покажи заглавието и описанието

en: Hide description box, it will pop up when a mouse hovers over the slide
bg_BG: Скрий описанието, то ще се покаже при преминаване на мишката през мястото му в кадъра

en: Automatically slide to the next slide
bg_BG: Автоматично преминавай през кадрите

en: Control
bg_BG: Контролни

en: Return to the beginning of the slideshow after last slide
bg_BG: Премини към първия кадър след като се покаже последния

en: Activate buttons (so the user can scroll through the slides)
bg_BG: Активирай бутоните за управление

en: Show control panel (play and pause button)
bg_BG: Покажи контролния панел (бутоните старт и пауза)

en: Slideshows
bg_BG: Галерии

en: Slideshow
bg_BG: Галерия

en: Add New Slideshow
bg_BG: Добави нова галерия

en: Edit slideshow
bg_BG: Редактирай галерията

en: New slideshow
bg_BG: Нова галерия

en: View slideshow
bg_BG: Разгледай галерията

en: Search slideshows
bg_BG: Търси в галериите

en: No slideshows found
bg_BG: Няма налична галерия

en: Information
bg_BG: Информация

en: Slides List
bg_BG: Листа с кадрите

en: Slideshow Style
bg_BG: Стил на галерията

en: Slideshow Settings
bg_BG: Настройки на галерията

en: Insert
bg_BG: Вмъкни

en: Add slides to this slideshow by using one of the buttons above.
bg_BG: Добавете кадри към галерията, като използвате някой от долните бутони.

en: No slideshow selected.
bg_BG: Няма избрана галерия.

en: More results loaded
bg_BG: Показва още резултати

en: Load more results
bg_BG: Покажи още резултати

en: No images were found, click here to upload some.
bg_BG: Няма налична снимка, избери тук за да качиш такава.

en: Are you sure you want to delete this slide?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този кадър?

en: Insert image slide
bg_BG: Вмъкнете снимка в кадъра

en: Maximum width. When maximum width is 0, maximum width is ignored
bg_BG: Максимална ширина. Когато максималната ширина е 0 то тя не се взема под влияние

en: More info
bg_BG: Още информация

en: Proportional relationship%s between slideshow's width and height (width:height)
bg_BG: Запази пропорциите%s между ширината и височината на снимката (width:height)

en: Slideshow's height
bg_BG: Височина на галерията

en: Image behaviour
bg_BG: Вид на снимката

en: Shrink slideshow's height when width shrinks
bg_BG: Намали височината на галерията при намаляне на нейната ширина

en: Enable responsiveness (Shrink slideshow's width when page's width shrinks)
bg_BG: Следвай големината на страницата. (Намали ширината на галерията ако се намали ширината на страницата в която се намира галерията)

en: Hide description box, pop up when mouse hovers over
bg_BG: Скрий описанието. Покажи при преминаване на мишката през него.

en: Pause slideshow when mouse hovers over
bg_BG: Спирай временно смяната на кадрите при позициониране на мишката върху тях

en: Activate navigation buttons
bg_BG: Активирай бутоните за навигация

en: Hide navigation buttons, show when mouse hovers over
bg_BG: Скрий бутоните за навигация. Показвай ги при преминаване на мишката през тяхното място

en: Activate pagination
bg_BG: Активирай отстоянията от снимките

en: Hide pagination, show when mouse hovers over
bg_BG: Скрий отстоянията. Показвай ги при преминаване на мишката през тяхното място

en: Activate control panel (play and pause button)
bg_BG: Активирай контролния панел (бутоните пусни и спри)

en: Hide control panel, show when mouse hovers over
bg_BG: Скрий контролния панел. Покажи го при преминаване на мишката през неговото място

en: Wait until the next slide has loaded before showing it
bg_BG: Изчакай зареждането на следващия кадър, преди да го покажеш

en: Show a loading icon until the first slide appears
bg_BG: Показвай иконата за зареждане докато се появи първия кадър

en: Randomize slides
bg_BG: Показвай кадрите разбъркано

en: Avoid content filter (disable if '%s' is shown)
bg_BG: Включи филтър за съдържанието (изключи ако '%s' е показан)

en: Slide Left
bg_BG: Прехвърляй кадрите наляво

en: Slide Right
bg_BG: Прехвърляй кадрите надясно

en: Slide Up
bg_BG: Прехвърляй кадрите нагоре

en: Slide Down
bg_BG: Прехвърляй кадрите надолу

en: Random Animation
bg_BG: Анимация избрана по случаен начин

en: Natural and centered
bg_BG: Центрирано

en: Crop to fit
bg_BG: Изрежи за да заеме наличното място

en: Stretch to fit
bg_BG: Разшири за да заеме наличното място

en: Miscellaneous
bg_BG: Допълнителни

en: Enables you to show your slideshows in the widget area of your website.
bg_BG: Разрешете показването на Вашата галерия в мястото за Джаджи на Вашия сайт.

en: Slideshow Widget
bg_BG: Джаджа галерия

en: Default stylesheets
bg_BG: Стил по подрабиране

en: Create a new custom style from this style
bg_BG: Създай нов потребителски стил от този

en: Customize
bg_BG: Промени

en: Custom stylesheets
bg_BG: Собствен стил

en: Edit this style
bg_BG: Редактирай стила

en: Edit
bg_BG: Редакция

en: Delete this style
bg_BG: Изтрий стила

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Style
bg_BG: Стил

en: Note
bg_BG: Бележка

en: The settings set on this page apply only to newly created slideshows and therefore do not alter any existing ones. To adapt a slideshow's settings, %sclick here.%s
bg_BG: Настройките в тази страница важат само за нова галерия. За да промените настройките, %sclick here.%s

en: Default Slideshow Settings
bg_BG: Настройки на галерията по подразбиране

en: settings
bg_BG: настройки

en: Default Slideshow Stylesheet
bg_BG: Настройки на стила на галерията по подразбиране

en: Add slideshows
bg_BG: Добави галерия

en: Edit slideshows
bg_BG: Редактирай галерията

en: Delete slideshows
bg_BG: Изтрий галерия

en: User Capabilities
bg_BG: Потребителски възможности

en: Select the user roles that will able to perform certain actions.
bg_BG: Изберете потребител с права позволяващи необходимите действия.

en: Untitled role
bg_BG: Унифицирани права

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Stylesheet location
bg_BG: Местоположение на стиловете

en: top
bg_BG: горе

en: bottom
bg_BG: долу

en: Custom Styles
bg_BG: Различни стилове

en: To use this slideshow in your website either add this piece of shortcode to your posts or pages
bg_BG: За да използвате тази галерия във Вашия сайт, въведете този код във Вашите публикации или страници

en: Or add this piece of code to where ever in your website you want to place the slideshow
bg_BG: Или може да добавите този код където желаете във Вашия сайт за да покажете галерията

en: Or go to the %swidgets page%s and show the slideshow as a widget.
bg_BG: Или вървете в %swidgets page%s и покажете галерията като джаджа.

en: Default
bg_BG: По подрабиране

en: Text slide
bg_BG: Текстов кадър

en: Description
bg_BG: Описание

en: Background color
bg_BG: Фон

en: Open URL in
bg_BG: Отвори URL в

en: Same window
bg_BG: Същия прозорец

en: New window
bg_BG: Нов прозорец

en: Video slide
bg_BG: Видео кадър

en: Image slide
bg_BG: Кадър снимка

en: An error occurred while loading this slide, and it will not be present in the slideshow
bg_BG: Открита е грешка при зареждането на този кадър. Няма да се визуализира в галерията.

en: Delete slide
bg_BG: Изтрий кадъра.

en: Custom styles can be created and customized %shere%s.
bg_BG: Различни стилове могат да се създават и променят %sтук%s.

en: Help to keep this plugin free!
bg_BG: Помогнете този модул да остане безплатен!

en: In order to keep you provided with the newest features, updates and bug fixes, a lot of motivation is required. Therefore I'm kindly asking you to consider making a small donation to the plugin or rating it as 5-stars on Wordpress.org. Thank you in advance!
bg_BG: За да се запази модула с най-новите функции, актуализации и корекции на грешки, се изисква много мотивация. Затова аз любезно ви моля да направите малко дарение за модула  или рейтинга му на Wordpress.org. Благодаря Ви предварително!

en: Rate on Wordpress.org
bg_BG: Гласувай за модула на Wordpress.org

en: Frequently Asked Questions (FAQ)
bg_BG: Често Задавани Въпроси

en: Insert a Slideshow
bg_BG: Вмъкни галерията

en: Insert Slideshow
bg_BG: Вмъкни галерия

en: Select a slideshow
bg_BG: Избери галерия

en: Untitled slideshow
bg_BG: Галерия без заглавие

en: Cancel
bg_BG: Откажи

en: It seems you haven't created any slideshows yet. %sYou can create a slideshow here!%s
bg_BG: Изглежда, че все още не сте създали галерия. %sМожете да го направите от тук!%s

en: Search
bg_BG: Търси

en: Search images by title or ID
bg_BG: Търси снимка по заглавие или ID

en: Don't let search engines follow link
bg_BG: Търсещите машини да не проследяват връзката

en: Alternative text
bg_BG: Алтернативен текст

en: Text color
bg_BG: Цвят на текста

en: (Leave empty for a transparent background)
bg_BG: (Остави празно за прозрачен фон)

en: Show related videos
bg_BG: Покажи свързани видеа

en: Upload/Manage Images
bg_BG: Качи/Промени снимка

en: Random Slideshow
bg_BG: Случайно избрана галерия
